W dupiu byłeś? Obrazki widziałeś?
Dodaj coś Rejestracja Logowanie

maciejmusialołłicial   dziś rano sąd w szczecinie skasował wyrok z     roku skazujący mojego dziadka na    lat więzienia. tym samym uniewinnił go. opierając się na dowodach zeznaniach i ekspertyzach historyków sąd stwierdził że akcja napadu z      za którą dziadek został skazany na    lat więzienia odbywała się na rzecz niepociegiego bytu państwa polskiego. mój dziadek był żołnierzem niezłomnym. żołnierzem wykletym. po zakończeniu ii wojny światowej nie złożył broni i walczył z okupującymi polske rosjanami. przez dziesiątki lat był uznawany za bandytę. żył z takim określeniem prawie całe swoje życie dopiero pod koniec życia mógł zacząć mówić prawdę a dziś   lata po jego śmierci sąd skasował skazujący go wyrok. dziadek spędził wtedy w więzieniu   lat. nie była to prosta sprawa ponieważ dziadek w momencie śledztwa musiał wyprzeć się działania na zlecenie państwa podziemnego inaczej dostałby karę śmierci. dlatego dziś należało udowodnić źe akcja rzeczywiście odbywała się na rzecz państwa podziemnegc. było to szalenie trudne za dowody służyły świadectwa różnych osób dokumenty czasami sprzed kilkudziesięciu lat zarówno z polski jak i z litwy odnalezione przez ipn. za co z całego serca dziękuję. dorastając jeszcze po      roku często słyszałem narracje że żołnierze wyklęci to bandyci narracje idealnie pokrywającą się z narracją rosyjską sprzed    roku. nie mogłem uwierzyć że ludzie którzy ryzykowali życie przeciw sowietom są dziś tak oceniani. na szczęście dziś ia narracja co raz bardziej się zmienia. a wykleci stają sie niezłomnymi dziękuję reprezentującej nas kancelarii instytutowi pamięci narodowej i wszystkim zaangażowanym w ten długi proces. abakankami. abakankami czesc i chwała bohaterom. lulefiiij
dark
0
Wincy obrazków
Copyright © 2019 by wdupiu.pl